Eesti esimene nutikas lift

ERR käis koos Jüri Muttikaga uudistamas, kuidas Eesti esimene ja tõenäoliselt maailma üks esimesi tarku lifte Taltechi ICT majas teda sõidutada oskab. Lift, mis kuuletub häälkäsklustele, suhtleb inimesega, tuvastab iga liftikülastaja ja viib külastaja nime järgi õigele korrusele. Antud jaoks on lift üks paljudest võimalikest kohtadest, kus me seda tehnoloogiat rakendada oskame (ligipääsulahendused, poekülastajate jälgimine vitriinide vahel kaupade paremaks paigutamiseks, jm) ja ka edaspidi jääb ta avatud platvormiks, kus saame täiendada erinevaid masinõppealgoritme ja arendada uut tüüpi riistvara, mis osaliselt juba sisaldab endas masinõppe elemente.

Kui rääkida antud lahendusest lifti kontekstis, siis on see mõeldud pigem lisateenusena näiteks vaegnägijatele, puudega inimestele, suurtesse liftidesse kus ei ulatu alati nupule vajutama. Samamoodi kõrgemad hooned mitme lifti grupiga kus saab eelpaigutada liftid olenevalt kellaajast enimkäidavatele korrustele või sinna lähedale.

Siin taga on mitmete inimeste ca aasta pikkune töö koos Andri Riid, Tanel Alumäe, Uljana Reinsalu, Sven Vainküla, René Pihlak, Andres Udal, Risto Heinsar.

ERR: TalTechi nNutikas lift